Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvky Break-Dance

22. 8. 2007

Power Moves

K provedení triku je potřebný nejen švih, ale důležitá je i stabilita, rotace a jak název napovídá, tak i síla. K jednomu z nejtěžších prvků této skupiny patří vrtulník.

Freezy

Zastavení se v určité taneční pozici a vydržení v ní jak to jen nejdéle jde. Vždy se jedná ale o pozici více než drastickou.

Footwork

Na stabilitu ne příliš náročná práce nohou v podřepu. Je ovšem vyžadována rychlost, propracovanost a souslednost pohybů.

Toprock

Důležitá součást break dance. Díky toprocku lze provázat jednotlivé power moves, freezy a ostatní, a tudíž tanec dostane ucelenou podobu.

Lock-in

Technika, která nepochybně patří k breakingu technika. Je to technika na nohách využívající rychlé kulaté pohyby zakončené stop timem, popingem nebo pózou. Je to technika s velikým prostorem pro improvizaci.

Uprock

Jsou kroky používané při náznaku souboje. Tanečníci se však navzájem nedostanou do přímého kontaktu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hiop hop 1

(ladislav demeter, 17. 10. 2012 14:21)

ahoj mam za jem o tanec jesli bi to šlo děku jí

AHOJTE

(MARIKA, 2. 9. 2009 15:11)

milujem hip hop a tyyyyyyy

Re: AHOJTE

(nia, 20. 9. 2012 18:17)

milujem brejkdenc

Breakdance..

(Kempík.., 15. 12. 2009 17:18)

backspin

-tedy točení na zádech

!taky vyžaduje kluzkou podlahu i oblečení. tričko(svetr...) si zastrčte do kalhot!

sedněte si na zem, nohy natáhněte a dejte je odsebe(tak akorát). levou ruku položte za sebe, ohněte ji, celý loket je na zemi, a opřete se o ni.

natočte se na levý bok, pravou nohu ohněte dozadu a hned s ní švihněte dopředu. počkejte až vám začne zvedat levou nohu a tu pak zvedněte a skrčte je tak, že se kolena budou dotýkat hrudníku( nemusíte tak hodně, ale čím víc, tím líp), a v kolenech je ohněte kolem těch 90°, takže by nohy od kolene nahoru(když ležíte na zádech) měli směřovat nahoru. to by vás mělo převážit na záda, ale vy se potřebujete točit na lopatkách, takže se krčte, krčte...